MAMA W KUCHNI #start

Uwielbiamy z Ptysiem wspólnie gotować. A ja bardzo doceniam ten czas, bo oprócz tego, że jest pysznie, to przede wszystkim razem. Zaczynamy zawsze od wspólnych zakupów, Bruno wszystko dokładnie sprawdza, skanuje kody kreskowe i mówi: Mamo, ten cukier kosztuje 2 grosze dziewięćdziesiąt dziewięć złotych!

Gotowanie to ogromna frajda, ale też bardzo jakościowy czas, który możemy spędzić wspólnie. Wiele razy piszecie mi, że nie umiecie bawić się ze swoimi dziećmi, nie macie pomysłu na zabawy czy kreatywne spędzanie czasu. Gotowanie wychodzi temu naprzeciw! Nie muszą być to skomplikowane potrawy. Dzieci uwielbiają eksperymentować, próbować, smakować. Dla nich to niesamowita frajda i nowa przygoda, która wiele ich uczy. A przede wszystkim, dzieci bardzo doceniają czas spędzony z Wami, rodzicami.

Jeśli jesteś zabieganą, pracującą mamą czy tatą i nie możesz dać dzieciom tyle czasu, ile byś chciał/a, to właśnie gotowanie może być Waszą chwilą. Zaangażuj dziecko w umycie warzyw na jutrzejszy obiad, pozwól pokroić drewnianym nożykiem owoce albo posmarować masłem kromkę chleba. Dzieci uwielbiają także nakrywać do stołu, układać kompozycje z serwetek i potem są niesamowicie dumne, że mogły pomóc a owoc ich zaangażowania jest naprawdę imponujący w postaci udekorowanego (samodzielnie!) stołu dla całej rodziny.

Ale nie tylko o gotowaniu z dziećmi tu przeczytacie. Chciałabym pokazywać Wam proste, smaczne i zdrowe przepisy. Takie, których wszyscy szukamy. I Ci uzdolnieni kulinarnie i Ci, którzy z gotowaniem nie mają wiele wspólnego. A jemy wszyscy i wszyscy właściwie codziennie się zastanawiamy: co by tu dzisiaj zjeść?:)

No to zapraszam 🙂

A Ty co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzednia
Dlaczego blog?
MAMA W KUCHNI #start