Mama Dobra Rada. Wstęp

Mama Modna Rada

#Wstęp

 

Skąd w ogóle wziął się pomysł na cykl Mama Dobra Rada?

Sam temat dzieci, ich rozwoju na poszczególnych etapach, narodził się wraz z moją ciążą i rozpoczęciem najcudowniejszego i najważniejszego etapu w moim, naszym życiu- Bruna.

Nie, nie twierdzę, że ten etap nie należy także do najbardziej odpowiedzialnych, bezsennych i trudnych okresów życia. To tu pojawiają się problemy także w związku, o których istnieniu wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Tu przyszły łzy, bezsilność, zmiany hormonalne. Ale mimo wszystko, każdy dzień utwierdzał nas w przekonaniu, że oto nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Tylko na plus.

Wraz z tym nowym etapem, narodziło się, naturalnie, mnóstwo pytań. Nie tylko o kwestie związane z przebiegiem ciąży, kompletowaniem wyprawki czy szykowaniem pokoiku. To także pytania dotyczące tego, jak się tym małym człowiekiem zająć. I nie kwestie pielęgnacji niemowlęcia spęszały mi sen z powiek, tylko kwestia opieki dotyczącej rozwoju dziecka, jego psychiki, nawiązania więzi i sposobu komunikacji.

To, co zastanawiało mnie najbardziej, to brak instrukcji obsługi… no tak! Do wszystkiego potrzebujemy certyfikatów, uprawnień, choćmy do nakładania żelu na paznokcie czy obsługi wózka widłowego. A nowe życie pozostawia się nam w opiece bez ŻADNEGO, absolutnie żadnego przygotowania.

Podczas całego procesu wychowania, każdemu z nas rodzą się w głowie pytania różnej natury i z różnych dziedzin. Jak rozmawiać, co mówić, jak leczyć, co badać, jak kształtować?

Dostałeś życie, masz wziąć je na ręce i nieść przez świat. I ukształtować tak, by umiało wyfrunąć samodzielne z Twoich rąk, silne, waleczne i niezależne.

Nikt z nas nie jest przecież w stanie wiedzieć tego wszystkiego

Właśnie po to powstał ten cykl.

Zdobędziecie tu dodatkowe wskazówki, uporządkujecie i zdobędziecie wiedzę, nowe, ciekawe doświadczenie.

Cykl poparty będzie spokaniami z ekspertami, ich wiedzą, doświadczeniem i najszczerszą chęcią podzielenia się dobrymi radami z Wami. Powstaną także testy, dostępne na blogu www.momwifewoman.com

Witajcie u Mama Dobra Rada.

A Ty co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzednia
#wierzewsiebie START
Mama Dobra Rada. Wstęp