Laserowe wybielanie zębów

Jakiś czas temu na Instagramie poddałam się zabiegowi celu laserowego wybielania zębów w Klinice Estell. Sporo osób pytało mnie o to, w jaki sposób przebiega, czy boli i jak długo trwa. Spieszę więc z odpowiedzią i krótkim opisem 🙂

Laserowe wybielanie zębów polega nałożeniu specjalnego preparatu wybielającego oraz przyspieszeniu jego działania źródłem światła – laserem. Dzięki energii lasera substancje odpowiadające za redukcję przebarwień przenikają w głąb szkliwa rozjaśniając i wyrównując kolor zębów.  W pierwszej kolejności lekarz zabezpiecza dziąsła specjalnym preparatem ochronnym – koferdamem. Następnie na zęby nakładany jest preparat wybielający, który jest poddawany naświetlaniu laserem. Dzięki dużej mocy lasera SMART efekt zabiegu jest natychmiastowy, a zabieg nie wymaga powtarzania.
Przygotowując się do zabiegu należy przede wszystkim udać się na konsultację do stomatologa, który oceni czy Pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Bardzo ważne jest to, aby zęby były zdrowe a wszystkie wypełnienia szczelne. Należy pamiętać, że laser nie wybiela plomb, dlatego lekarz ocenia czy nie należy wymienić wypełnień na nowe aby efekt zabiegu był estetyczny i spełniał oczekiwania.

Przed zabiegiem należy wykonać profesjonalną higienę jamy ustnej, aby pozbyć się osadu i płytki nazębnej.
Sam zabieg wybielania trwa ok 60 min. Po zabiegu zęby mogą być tkliwe i przez kilka dni nadwrażliwe. Należy pamiętać, ze po zabiegu trzeba utrzymywać białą dietę przez 7-14 dni.
Zabieg wybielania zębów laserem SMART wyróżnia się przede wszystkim skutecznością  – umożliwia rozjaśnienie zębów od 5 nawet do 14 (!) tonów, a efekty utrzymują się do 2 lat.
Przeciwwskazaniem do zabiegów są min. zapalenia i recesje dziąseł, choroby przyzębia oraz znaczna nadwrażliwość zębów.
Oczywiście zabiegu nie wykonujemy też u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Dla bezpieczeństwa Pacjenta pierwszym elementem zawsze jest konsultacja ze specjalistą, który zakwalifikuje do zabiegu i wdroży niezbędne metody przygotowania do zabiegu.

Efekt przeszedł moje oczekiwania. Zęby są wybielone dokładnie tak, jak tego oczekiwałam. Jest naturalnie i pięknie 🙂

Zabieg wykonywałam w Klinice Estell.

A Ty co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzednia
MWW Style HM Studio x Kazar
Laserowe wybielanie zębów